Як то ся каже - я ся тащу від тих нових галичан. Можна їм файно подєкувати, же вміют і добре написати нам Історію, і файних українських пісень заспівати, і навчити нас досконало рідної мови . Але- що не кажіт, куме, але ноги біля сраки грубші. Свого не забувають.
Можуть завезти до Львова першу російськомовну FM- радіостанцію, можут просто сказати -
"рогулізм - це стиль життя. Стиль спілкувaння, мaнерa:отойво, знaєте цейво, ну ото... А ще вони вживaють усі можливі чaси в одному реченні: "я булa зaбулa що я йому говорилa буду"." Типу - ми вже мєсниє, але нє, не рогулі, ми інші, вищі, кращі, носії нової культури , пля.
А можуть просто створювати нову львівську міфологію. Читавім раніше дві книжки Ілька Лемка - "Легенди старого Львова" і "Львів понад усе" . Цікаво, пізнавально. Пішло ми в кайф. Але взєвім до рук його ж "Львів і європейськість" . Також файно , але місцями щось вже аж дуже тхне. Хоч тут і про європейськість, і про мультикуртурність . І най про історію ніц не скажеш, то було давно і хай кажут ті, хто видів чи ті, хто в тім ся розбирає, але про часи, що ближчі до наших- то вже як в приповідці "Іване, ти кому віриш, мені чи своїм очам".
Хоча, і щодо історії - такий пасаж :"
не дивно, що Галицько-волинське князівство фактично не залишило для нащадків жодних більш-менш значущих пам"яток літописних, культурних, літературних, ба навіть архітектурних, окрім підмурівка декількох храмів" .І що на то скажеш - дійсно, лишили ся тілько підмурівки. Але наприклад в
ід статуй Будди в Афганістані і того ся не зостало - лиш одні каменюки. Що казати ,
як і в наші часи на кладовищах у Польщі знищують українські надгробки, а що було тогди. Чи може, в майбутньому хтось інший буде казав, же українці і не ховали своїх по-християнськи , бо не збереглися могили?. Чи таке наприклад - "
Чи є ще міста у світі, які так кардинально змінили своє демографічне обличчя? Можливо це Вроцлав(Бресляу) чи Калінінград (Кьонігсберг)". Ніби ніц ся не лишило від старого Львова - тілько будівлі. Лишив бим причину, чому саме так, десь в стороні, але певно що і нові американці ведуть свою історію від Колумба, як і нові галичани з осени 39 року. "Раніше нас тут не було - значит що і не було нікого з тих, що поряд з нами". Але польський Львув - то не німецький Бреслау чи Кьонігсберг. Польський Львув то радше як мадярська столиця Пожонь (теперішня Братислава), німецький Данціг(Гданськ) чи Брюнн(Брно) ,італійська Рагуза(Дубровник) чи польське Вільно(Вільнюс) . Бо нігди не було ні в Кьонігсберзі, ні в східній Прусії росіян, а поляків у Нижній Силезії було певно не більше як українців під Краковом .
Зате що навколо Братислави, що Гданська чи Львова завжди було в більшости місцеве населення, якого вистачало і в самому місті. Різниця тілько в тім, що Львув з польського спочатку став Львовом російським, а вже потому українським, але наші брати з 39-го, чомусь не утотожнюючи себе з місцевим львівським і навколольвівським населенням, тим троха комплексують.
( Щодо інших міфологем : )